Kevadpulm Ruhes


Kevadpulm RuhesKaia ja Tiidu kevadine pulm.

Meie sellekevadine esimene pulmapidu oli just selline, milline üks õige kevadpulm olema peab: värske, särav, lõbus ja kevadiselt päikeseküllane. Kevad on suurepärane aeg abiellumiseks! Võluvalt lihtne põhjamaine minimalism sobis nagu valatult meie pruutpaariga ja nende valitud peokoha Ruhe rannamajaga.

Oma imelist pulma hakkasime planeerima umbes 4 kuud tagasi, kui jõudsime oma elus sellisesse punkti, kus otsustasime abielluda. Kindlat kuupäeva ega kohta alguses paigas polnud-lihtsalt tunne, et nüüd on õige aeg. Käies juba kokku 10 aastat ühte jalga, oli meil suhteliselt lihtne otsustada, millist pidu me tahame. Olles mõned nädalad ise asjaga tegelenud, leidsime, et tuleks siiski kasutada professionaalide ehk pulmakorraldaja abi. Uurides mitmeid kodulehekülgi ja blogisid, avastasime Pulmakorraldaja.ee meeskonna. Ise kartsime, kas 3-4 kuuga annab ikka pulma korraldada. Aga see hirm osutus asjatuks.
Pulmapäev sai paika pandud maikuusse. Oma vaimusilmas olime kujutanud seda päeva ette lihtsa, stiilse ja põhjamaiselt heledana. Konkreetset pulma värvi meil ei olnud. Ka külaliste jaoks jätsime lillevärvi vabaks. Oluline oli kindlasti hea söök ja suurepärane muusika ning seltskond. Peokohaks sai valitud Ruhe rannamaja. Koht ise on imeline: mere ääres, kompaktne ja romantiline. Kõik meie 60 peokülalist mahtusid kenasti ära nii, et jäi ka piisavalt tantsuruumi. Lisaks oli Ruhes olemas enamus vajalikust sisustusest ning lisadest, mida ei pidanud lisaks üürima. Seega saime omajagu kokku hoida. Kauni kohavaliku ja vaate eest merele saime külalistelt palju kiita. Söök oli väga maitsev. Pearoaks olnud kala hõrk maitse mõlgub veel paljudel meeles ja ka keelel. Pulmatort oli super hea. Kindlasti soovitame tegijat- Kirsti tordid.

Bändivalik tuli meil kiirelt, kuna olime neid eelnevalt esinemas kuulnud. Anna Curly bänd meeldis meile esimest hetkest alates ja me teadsime kohe, et nad sobivad suurepäraselt meie pulma mängima. Õnneks oli ka bändil veel see päev vaba. Meie külalised on valdavalt tantsulembesed inimesed. Anna Curly mängib 30-ndate ja 50-ndate stiilis tantsumuusikat. Samuti olid nad nõus ära õppima loo, mille neile ette andsime. Tagasiside külalistelt bändi kohta oli väga positiivne. Kõigile meeldis. Ise me arvame, et olime oma soovides selleks päevaks tagasihoidlikud.  Kliššeelik ninnu-nännu pole meie jaoks. Õhtujuhi ja fotograafi valisime samuti pulmakorraldaja abiga. Kuna pulm toimus pigem hooaja(pulmahooaja) alguses , siis olid ka valitud õhtujuht ja fotograaf vabad. Siin kohal kiidaks pulmakorraldajaid, kes küsisid õigeid küsimusi ning suutsid vaid väheste kokkusaamiste järel meile soovitada õigeid inimesi, kellega olime väga rahul. Õhtujuhiks sai Juhan Krull- suurepärane, aktiivne ning ülipositiivne inimene. Meie jaoks oli kokkuhoiu kohaks videograaf. Juba algusest peale olime veendumusel, et jääme vaid fotograafi juurde. Oleme rohkem foto- kui videoinimesed. Kõikides detailides, mille peale ise poleks tulnudki, pakkusid pulmakorraldajad meile lihtsaid lahendusi ja valikuid, mille juures oli meil vaid vaja valida, kas see või too, kas nii või naa. Hästi tore lahendus oli lauaplaan kleepida peokoha klaasseinale. Ka külalised märkisid selle ära hea sõnaga ja meeldejäävana. Ka floristika osas jäime lihtsuse juurde. Oma metsast toodud kaskedest said kaunid lillepostamendid tseremoonia tarvis.

Pulmapäev algas meie jaoks rahulikult. Me ei pidanud millegi pärast muretsema ega pabistama. Ei osanudki pabistada, sest mingit probleemi ei olnud selleks ajaks ette tulnud. Saime oma päeva täielikult nautida. Eelnevatel päevadel taevast alla tulnud vihm, rahe ja lumi asendusid sel päeval päikesega. Ka Ilmataat oli siiski meie poolt. Kõik oli imeline. Külaliste näost peegeldunud rõõm oli täpiks i-le. Kõik läks nii nagu planeerisime ja soovisime. Emotsioon oli terve õhtu ülev.

Tulevastele pruutpaaridele ütleks, et ei maksa igahinnaga kõike ise teha. Julgelt tasub pöörduda pulmakorraldaja poole. Meie oma otsust ses osas ei kahetse. Meie närvirakud jäid igatahes alles ja said koos meiega pidu nautida 🙂

Ilusat pulmatamist kõigile. See on vaid algus teie ühisel teel.

Tiit ja Kaia

 

Pulmakorraldus ja dekoratsioonid: Pulmakorraldaja.ee
Muusika: Anna Curly bänd
Tseremooniameister: Hannes Sassi (pruutpaari sõber)
Õhtujuht: Juhan Krull
Fotograaf: Mari Pukk
Lilled: Ahti Lyra, Masha
Kaardid ja sildid: Mari Hüvato käsitöö ja disain
Peokoht ja Catering: Ruhe
Tort: Kirsti tordid
MUAH: Merle Paldrok
Pruudi kleit: Marimo Fashion
Peigemehe ülikond: Baltman