Sügisene mõisaromantika Vihulas


Sügisene mõisaromantika Vihulas

Asja ja Chrisi sügisene mõisaromantika. 

Asja on pärit Eestis elavast vene perekonnast ning Chris Ameerikast Texasest. Paar kohtus Abilenes, Texases, kus mõlemad käisid ülikoolis ja nende ühised sõbrad tutvustasid neid üksteisele lootuses, et nad üksteist leiavad. Ja just nii läkski. Poolteist aastat peale esimest kohtumist oli Asja parasjagu paariks nädalaks Eestis külas, kui kõige viimasel päeval saabus ootamatult Chris, kes tegi talle abieluettepaneku. Terve perekond teadis Chrisi plaanist juba ette, kuid hoidsid suurt saladust väga osavalt. „See oli imeline – tundus, et olen unenäos ja ärkan kohe-kohe üles!“ kirjeldab Asja liigutatult.

Asja ja Chris otsustasid abielluda sügisel, mis andis planeerimiseks aega vaid kolm kuud. Chris sõitis tagasi Texasesse ning Asja hakkas koos perekonnaga organiseerima oma unistuste päeva. Tseremoonia ja peopaigaks valiti Vihula Mõis, mis oli ideaalne kohtumispaik Ameerika, Eesti ja Vene pulmaseltskonnale. Juba väikese tüdrukuna oli ta unistanud mõisapulmadest, kus õhkuks armastust ja romantikat, kuid oleks samas lihtne ja elegantne.

“Ma ei kujutanud ettegi kui palju mul iseendale küsimusi tekib: koht, catering, tort, lilled, värvid… Tundsin, et seda on paari kuu jaoks liiga palju ja otsustasin pulmakorraldaja poole pöörduda.”

Lisaks pruutpaarile võtsid planeerimisprotsessist osa ka teised perekonnaliikmed ja nii kohtusid planeerimisel lausa kolme erineva generatsiooni soovid – vanaema, ema ja tütar. Tulemuseks sai pulmapäev, mis oli hingelähedane ja unustamatu kõigile asjaosalistele. Ideid pulmapäevaks arutasime palju koos ja inspiratsiooniks oli abiks ka Pinterest, mis aitas visiooni selgitada. Ühiselt disainisime ka kutsed, mis pidid sisaldama palju informatsiooni, kuid siiski elegantsed. Asja jäi tulemusega nii rahule, et nende järgi said oma kujunduse ka kohakaardid, lauaplaan, lauanumbrid ja kingiümbrike karp.

Laulatus toimus Vihula Mõisa pargis – koos leiti koht, kus veel ühtegi abielu eelnevalt polnud sõlmitud. Pruut armus paika jäägitult ning õnneks oli ka ilm pulmapäeval just selline nagu olime soovinud. Tseremoonia viis läbi peigmehe perekonna koguduse pastor, kes oli leidnud võimaluse Ameerikast kohale tulla. Pruut saabus laulatusele oma isaga, saateks isa enda kirjutatud muusikateos.

Enne sööma asumist tutvustasid Asja vanemad inglise keeles külalistele vana slaavi kommet „karavai”, kus uhkel linikul toodi suur päts leiba, mille keskel sool. Noorpaar pidi leivast murdma tükid ning saadud tükid teineteisele toitma. Kes murrab suurema tüki, sellele kuuluvad kombe järgi peres hiljem majandusküsimused ja nende üle lõplik otsustamine – Asja ja Chrisi leivatükid said üsna tasavägised. Loomulikult ei puudunud pulmast ka oksjon ning mitmed südamlikud ja lõbusad kõned. Pruutpaari avatantsule järgnes aga Ameerika kombe järgi isa-pruudi ja ema-peiu tants, millega hiljem ka teised külalised liitusid. Peolt ei puudunud ka romantiline üllatus: koos bändiga astus lavale Chris ise, kes oma värskele abikaasale laulu esitas.

Ka meened külalistele olid mõnus segu Eestist ja Ameerikast – kõik külalised said Joik lõhnaküünla koos Ameerikast tellitud erikujundusega tikkudega, millel lõbus sõnademäng “perfect match” mis ühtaegu viitas nii tikkudele kui ideaalsele paarile. Peiupoisid ja teised vallalised noorhärrad said sukapaela püüda, et välja selgitada kes on järgmine ning neiud püüdsid pruudikimpu. Pruudil oli alguses naljakas mure – nimelt oli üks tema teistest peajagu pikem sõbranna absoluutselt kõigis eelnevates pulmades kimbu kinni püüdnud ning Asja soovis, et aitaksime välja mõelda mingi viisi, kuidas seekord oleks ka mõnel teisel lootust. Nii oli kõigi üllatus suur, kui kõrgel õhus pruudi kimp äkitselt kolmeks väiksemaks kimbuks jagunes ning õnnelikke kimbu püüdnuid sai hoopis kolm. Idee sisust said sõbrannad muidugi aru ja naersid mõnuga Asja kavaluse üle.

Tavapärase külalisteraamatu asemel oli pruudi enda joonistatud puu, mille okstele kõik templivärvide abiga oma nimelised sõrmejäljed vajutasid – see sümboliseeris justkui uut ühist sugupuud ning leidis hiljem raamituna väärika koha paari kodu seinal. Samuti said kõik soovijad oma häid soove ja nõuandeid pruutpaarile fotonurgas edastada läbi tahvlikesele kirjutatud sõnumite. Nii jäädvustasid õhtu lõpus oma tänusõnadega foto ka Asja ja Chris ise.

Asja ja Chrisi pulmas oli pulmatorte lausa kaks. Lisaks uhkele traditsioonilise korruselisele pulmatordile ka peiu tort, mis Ameerikas dekoreeritakse sageli kontrastiks õrnale ja romantilisele pulmatordile peigmehe maitse järgi ning kajastab peigmehe isiksust või hobisid. Chrisi tort oli väike, valge ja puhas, kuid sisaldas tumedat šokolaadist sisu. Tortide lahti lõikamise järel selgus peigmehe tegelik kavatsus oma tordiga. Ameerika kombe kohaselt läks pruutpaari vahel väikeseks vallatuks tordisõjaks ja šokolaadine sisu oli šokeerivaks kontrastiks pruudi lumivalgel kleidil! Lõbusa tordisöömise järel vahetas Asja oma pruudikleidi elegantse kokteilikleidi vastu, millega nauditi veel viimaseid tantsusid.

Võimsaks lõpetuseks imelisele õhtule oli suursugune ilutulestik muusika saatel – romantiline püromuusikal, mis oma ilus ja võimsuses tõi nii mõnelegi pisara silma. Seejärel saabus aeg pruutpaar purkide kolinal mesinädalatele saata. Selleks tuli aga seltskonnaga jagada viimased klaasid šampust ning rituaalselt klaasid lõhkuda.

Kuigi pulmade planeerimise aeg oli tavapärasest palju lühem, kõigest 3 kuud, oli tänu sügisesele ajale ja suurele omavahelisele usaldusele, kõik pruutpaari unistused reaalsuseks teha.

„Pulmakorraldaja koostas kiiresti plaani kõigest, mis ja millal teha vaja oli ning meie lihtsalt jälgisime seda. Samas ei külvanud nad mind informatsiooniga üle, vaid andsid mõned konkreetsed valikud, mis oli mulle suureks abiks.“ 

Pruutpaar soovis professionaalseid lahendusi ja teenuseid, häid maitseelamusi. Vihula mõisa köök ei valmistanud rahvusvahelisele seltskonnale pettumust ning samuti ka kõik teised oma ala parimad, kes tegid oma asja hingega ning andsid endast parima ning mis kõige tähtsam – Asja ja Chris said just sellise pulma, millest olid unistanud.

Fotod: Stina Kase
Video: Stuudiopunkt
Lilled: Ahti Lyra, Masha
Peokoht: Vihula mõis
Muusikud: tseremoonial Trio Comodo, peol Margus Vaher & Alkeemikud
Õhtujuht: Taavi Puuorg
Kutsed ja kaardid: Pulmapisik
Pulmatort: Supertort