Adeele varrud


Adeele varrud


Adeele varrud.
Varrud on vist suuremalt jaolt unustatud komme. See on pidu, mis peetakse lapsele nime andmise puhul ja temale vaderite nimetamiseks. Vaderid on lapsele kui teised vanemad, niisamuti kui kristlikus traditsioonis on ristivanemad. Adeele oli puhta õnnega koos, sest Vadereid sai ta kokku seitse, kellel kõigil on talle midagi eluks vajalikku pakkuda. Vaderid pidid andma ametisse astudes ka vande. Igale Vaderile kinkisid ema ja isa puulusika, mis sümboliseeris nende lubadust pakkuda oma varrulapsele armastust, hoolt ja abi kui ta peaks seda tulevas elus vajama.
Varrupeol toimus ka vanavanemate pidulik ametisse nimetamine, kes kinkisid lapselapsele ripphälli. Hälli ülespanku ülesande said vaderid, kes pidid sellega oma oskusi ja ühist tegutsemist demonstreerima. Häll üles seatud, koguti sinna kombekohaselt varrulapsele hambaraha.

Nüüd on Adeele kaitstud varruliste heade sõnade ja soovidega, mis talle igaüks oma süles eluks kaasa andis. Lisaks toredale peole jäi meelde võimas ilm – selgest päikeseloojangust sai minutitega lumetuisk ja saabus talv.
Imeline kollektsioon pühendustega iga külalise lapsepõlve lemmikraamatutest jääb Adeelele meenutama seda päeva ja kohalkäinud lähedasi.

Korraldus ja visuaal: Pulmakorraldaja.ee
Fotograf: Sadu photo
Peokoht ja toitlustus: Raudoja Kõrtsitalu
Ripphäll: Linalaps.ee