Kevadine pulm
Kevad on taassünni ja uuenemise aeg, mis on ka ideaalne aeg alustamaks uut eluetappi. Kevadine pulm on rõõmsad värvikombinatsioonid, särav päikesepaiste ja soojenevad ilmad, tärkav heleroheline loodus – kõik tähistaks justkui koos teiega.

Kui soovid kevadist pulma, siis mõtle esmalt mis on teie meelest kevade juures need kõige paremad nüansid. Kevadel muutub loodus imekiiresti. Kas naudite varakevadist lumikellukeste ja krookuste tärkamist lumehangedest või hoopis hiliskevadisi hiirekõrvul puid ja õitsevaid viljapuid?

Kevadisse pulma sobivad värsked ja rõõmsad toonid, mis sobituvad ka parajasti looduses toimuvaga. Hästi sobivad omavahel õrnad pastelsed värvid, kuhu juurde on aktsendiks lisatud eredam värvitoon. Peopaigaks sobivad kindlasti botaanika aed, õunaistandused ja pargid, kus saab lopsakate lillede, laternate ja värviliste lintidega luua muinasjutuliselt kauni tausta teie tähtsaimale päevale.

Pruut võib traditsioonilise maani kleidi asemel proovida hoopis lühema pikkusega kleiti ning peigmees heledat tooni ülikonda ja pintsaku asemel vesti ja kikilipsu. Pruudi valgele kleidile võiks lisada pulmavärvi nüansse nagu vööpael, tikandid või kleidi alustüll.

Varakevadisel ajal on loomulikult vihmasaju võimalus, mida on hea ennetada lisades pruudi aksessuaaride hulka ka kelmikad kummikud ja romantiline vihmavari.

Kevadisel ajal on dekoratsioonides kindlasti põhirõhk lilledel, mida võib paigutada kõikjale ja külluslikult. Keeruliseks võib vaid osutuda välja valida just need õiged lilled, sest kevadised hooajalilled on kõik pulmade jaoks justkui loodud. Klassikalised tulbid, nartsissid, gerberad, roosid, liiliad, hüatsindid, pojengid, piibelehed või siis ebatraditsioonilisemad õitsvad sireli-, õunapuu- või kirsioksad. Dekoreerimisel võib inspiratsiooni ammutada ka Lihavõtte kaunistustest – värvilised munad, suled, lihavõttemuru, pajuurvad ja kaseoksad.

Ka tseremoonia lõppedes võivad külalised teid traditsioonilise riisiga viskamise asemel õnnitleda visates lilleõisi, roosi kroonlehti või hoopis lasta külalistel puhuda seebimulle. Pulmameeneks võite oma külalistele kinkida kaunilt pakendatud pakikese lilleseemneid või sibulaid.

Kevadises menüüs on suurepärane võimalus lisada kõike värsket ja uut nagu beebiporgandid, värsked kartulid, ürdid ning muidugi ka maasikad ja rabarber. Miks mitte ka porgandikook pulmatordiks, mida võib kaunistada värskete lillede või marjadega.